Kültür, yüzlerce nesilden bize kalan en değerli hazinedir belki de. Her kültürün farklı bir değeri yok mudur? Kültür, dünümüzü ve bugünümüzü tanımak, yarınımıza sağlam bir adım atmak için en öncelikli ihtiyaçtır. Bizden önceki nesillerden bize kalmış pek çok öge bulunmaktadır. Yemekler, oyunlar, hikayelerHepsinin de bize ve hayatımıza kattığı yeni şeyler var elbette. Belki de zamanı geldiğinde bizim onlara katacağımız şeyler gibi. 

Şu an elimizde olan kültürel ögelerimizin hiç biri olmasaydı yine de dünümüzün değerini anlayacak mıydık? Cevabı çok da düşünmeye gerek yok aslında. Elbette, hayır. Bayramlarımız geleneklerimiz ve dahası bu milleti ayakta tutabilecek en önemli mirastır geçmişten bugüne ulaşan kültürümüz. Başka nesillere ulaşmayı bekler her kuşakta heyecanla. 

Ne büyük mutluluktur ki “Dünyamız hala on binlerce çiçekli bir kültür bahçesidir. Her kültürün bir rengi, bir kokusu vardır.” demiş Yaşar Kemal. Gerçekten de öyle. Her millet ve her kültür kendine özgüdür. Kendine özgü bir güzellik bir renk barındırır içinde. Yaşar Kemal’in deyişiyle de “başka bir koku” taşır içinde. Bu kokunun gitmemesi, hep taze kalması ise sadece insanın elindedir BEREN YETKİN 

ODTU GV MERSİN OKULLARI 

7/C SINIFI ÖĞRENCİSİ

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

©2023 Öğrenci Teknoloji Takımı 2022 Emeği GeçenlerODTÜ GVO - BLOG

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?