Her anne- babanın, öğretmenin ve ”Bizim zamanımız öyleydi, böyleydi” diyen aile büyüklerinin ağzından düşmeyen ama asla ve asla uygulamadıkları söz nedir? 300 puan değerinde, harf ister misiniz? Eh madem öyle söyleyeyim. Kitap oku. Neden söylediklerini bile doğru dürüst bilmeden, böyle gelmiş böyle gider mantığıyla söyledikleri bu söz elbette bir çoğumuz tarafından dikkate alınmaz. Bütün iyi, kötü yanları ve mantıklı kanıtları bir kenara iterek, inada inat karşı çıkarız söylenenlere.

Bir görev ve iş haline getirirler ebeveynler bunu nedenini bile söylemeden. ”Sahi neden kitap okuyoruz?” dersiniz bir ara sonra iş, güç, okul derken düşünmeyi bile unutmuş, zombileşmiş zihniniz onu da boşverir daha önemli işler yüzünden. Kitabın o ya da bu tarafından neden okunduğunu bilemem ama burada sadece kendim için konuşuyorum.

Kitapları gerçeklikten kaçmak için kullanırım ben. Gerçek hayattaki utanç verici sosyal durumlar, dedikodular ve daha fazlasının hiçbiri kitap okurken başınıza gelmez. Kitapta gerçekleşmesi de sizi etkilemez. Okurken tamamen gerçeklikten koparsınız. Var olmayan bir karaktere üzülür, gerçek olmayana sevinir ve belki bir başkası için deli saçması olana…

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

©2024 Öğrenci Teknoloji Takımı 2022 Emeği GeçenlerODTÜ GVO - BLOG

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account