Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında geçen yıl 7. Sınıflarla kasım ayında başlattığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı çalışmaları farklı boyutlarda inceleme, savaş ve barış dönemlerindeki liderlik vasıflarının farkındalığını arttırmak adına “İşgalden Direnişe, Direnişten Zafere” adlı projemizde Ankara, İzmir, Mersin, Kayseri ve Denizli Okulları ile işbirliği içinde Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Türkçe, Beden Eğitimi, Müzik, Görsel Sanatlar, Teknoloji-Tasarım ve Bilişim Zümreleriyle müfredata uyumlu olacak şekilde yıl boyunca sınıf içi çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Ayrıca her okul Mustafa Kemal Atatürk’ün ayak izini takip ederek kendi illerine özel gezilerini yapmışlardır.

Bu yıl ise 8.sınıfımıza geçen öğrencilerimizin tüm branşlar bazında yaptıkları ürünler her okulda hafta boyunca ayrı ayrı sergilenmiş, tüm okulların çalışmalarından oluşan ortak sunum derslerde izletilerek bir paylaşım yapılmıştır.

Ayrıca hafta boyunca marşlar çalınarak, öğle aralarında film ve belgeseller izletilerek 100. Yıla yakışır bir sürecin yaşanması sağlanmıştır.

©2024 Öğrenci Teknoloji Takımı 2022 Emeği GeçenlerODTÜ GVO - BLOG

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account